fbpx

DRODZY MIŁOŚNICY NASZYCH UKOCHANYCH ZWIERZAKÓW

Chcemy z cała odpowiedzialnością podkreślić, że naszym pragnieniem jest, aby GENUINE PETFOOD STORY, zawsze oznaczało dla naszych klientów w pełni holistyczną metodę opieki nad potrzebami ich zwierząt towarzyszących. Dla nas oznacza to postrzeganie organizmu jako całości, jako systemu ściśle powiązanych ze sobą narządów, które wzajemnie wpływają na swoje funkcjonowanie. W związku z powyższym, jesteśmy przekonani, że należy dostarczać organizmowi kompletnego pożywienia możliwie najwyższej jakości.

Jakie składniki znajdują się w karmie dla psów EMPIRE?

80% NAJLEPSZEJ JAKOŚCI, ŚWIEŻYCH SKŁADNIKÓW MIĘSNYCH

Wszystkie produkty w karmie dla psów EMPIRE są bardzo bogate w naturalne świeże składniki mięsne.

Wiemy doskonale, że w procesie ewolucji układ trawienny psa zaadoptował się  do przyjmowania pokarmu innego, niż produkty pochodzenia zwierzęcego. Jednakże to właśnie produkty pochodzenia zwierzęcego, którymi są mięso oraz bogate w minerały i witaminy podroby nadal pozostają podstawowymi i najbardziej pożądanymi składnikami diety zwierzęcia. Składniki te mają również niezwykłe znaczenie pod względem smakowitości oraz wysokiej przyswajalności pobieranego pożywienia. Receptura produktów EMPIRE oparta jest o bardzo wysoką zawartość szlachetnych składników mięsnych takich jak: dziczyzna i jagnięcina a co najmniej 80% z nich to składniki ŚWIEŻE (‘fresh meat’), które nadają niezwykły smak produktom marki EMPIRE.

DO WYPRODUKOWANIA 1KG GOTOWEGO PRODUKTU ZUŻYWAMY AŻ 3KG ŚWIEŻYCH SKŁADNIKÓW!
NASZE PRODUKTY NIE ZAWIERAJĄ KURCZAKA, KTÓRY MOŻE POWODOWAĆ ALERGIE POKARMOWE

0% ZBOŻA – JEDYNIE WARZYWA, OWOCE I ZIOŁA

Karmy dla psów EMPIRE nie zawierają żadnych zbóż, które bardzo często są źródłem alergii pokarmowych u psów. Głównym źródłem węglowodanów w naszych karmach są warzywa takie jak: bataty, topinambur, zielony groszek  oraz owoce takie jak: jabłka, ananas, czarna porzeczka.

Receptury produktów EMPIRE zawierają również dobroczynną mieszankę ziół, która dzięki prozdrowotnym właściwościom profilaktycznym uzupełnia dietę w niezbędne elementy odżywcze czyniąc ją najbardziej optymalną. W naszych recepturach znajdziesz miedzy innymi:

LUCERNA (ALFA-ALFA) – przez wzgląd na ilość zawartych w sobie składników odżywczych, nazywana jest naturalną multiwitaminą, a także królową roślin. Pomaga zwalczyć i łagodzi objawy zapalenia stawów -działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęk stawów, wzmacnia układ kostno-stawowy, wspomaga pracę układu trawiennego oraz wspiera leczenie jego problemów (na przykład zaparć), działa przeciwnowotworowo, partycypuje w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego i problemów z nerkami, wspomaga pracę mózgu i układu nerwowego, działa uspokajająco.

ROZMARYN i LUTEINA – to źródło naturalnych przeciwutleniaczy. Rozmaryn bogaty jest również w żelazo, wapń oraz witaminy B6.

KORZEŃ CYKORII – jest naturalnym źródłem inuliny (FOS) – czyli prebiotyku. W żywieniu psa prebiotyki ze względu na ich właściwości fizjologiczne korzystnie wpływają na proces trawienia. Badania naukowe potwierdzają również pozytywny wpływ prebiotyków na parametry immunologiczne, zarówno krwi obwodowej, jak i nabłonka jelitowego.

PULPA BURACZANA i PRZECIER Z JABŁEK – są doskonałym źródłem mieszanych włókien pokarmowych. Włókna ulegające przemianom w przewodzie trawiennym, wytwarzają krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które są jedynym źródłem energii dla komórek wyściełających jelito grube, dlatego są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Pulpa buraczana wspomaga utrzymanie zdrowia w jelicie, zapobiega biegunkom oraz wzdęciom. Błonnik zawarty w przecierze jabłkowym wiąże i usuwa z organizmu cholesterol, tłuszcze i kwasy żółciowe. Tym samym powodując obniżenie poziomu cholesterolu, zmniejsza ryzyko chorób serca i kamicy żółciowej.

YUCCA SHIDIGERA – wyciąg z tej pożytecznej rośliny jest doskonałym panaceum na zapalenie stawów i reumatyzm. Uważa się, że przyczyną tych chorób jest gromadzenie się w organizmie szkodliwych toksyn a wyciąg z jukki pomaga w ich usuwaniu tych. Zmniejsza również stężenie związków azotowych, magazynowanych w przewodzie pokarmowych, co ma korzystny wpływ na niwelowanie ilości gazów i nieprzyjemnego zapachu zwierzęcych odchodów. Dodatkowo jukka wpływa na sprawne wydalanie.

DOBROCZYNNA MIESZANKA ZIÓŁ i JAGÓD – jagody Goji, pokrzywa, mniszek lekarski, pietruszka ogrodowa, oset, lucerna mają dobroczynny wpływ na dobrą perystaltykę jelit, okrywę włosową oraz ogólną kondycję psa wzmacniając jego system immunologiczny.

NIENASYCONE KWASY
TŁUSZCZOWE OMEGA 3/6

Źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) w produktach EMPIRE jest olej z łososia oraz olej z siemienia lnianego. NNKT są związkami, których organizm zwierzęcia nie jest w stanie produkować samodzielnie, dlatego niezwykle ważne jest dostarczać je pupilowi w pożywieniu. NNKT zapewniają dobrą kondycję skóry i sierści, a także pomagają uporać się z alergiami, zapaleniami stawów, nerek, chorobami serca oraz nowotworami.

PIERWIASTKI
ŚLADOWE

Wszystkie niezbędne w diecie holistycznej pierwiastki śladowe takie jak: żelazo, mangan, cynk, selen czy jod w suchej karmie dla psów EMPIRE mają pochodzenie naturalne lub suplementowane są jako najlepiej przyswajalne przez organizm chelaty.

Menu